Mystery Of
MyMaltese
ČESKY
ANGLICKY
 
 
SW DOMŮ  SW  ÚVOD   SW  MALTÉZ  SW RODOKMEN  SW  VÝSTAVY    SW  ÚSPĚCHY SW ŠTĚNĚ  SW  NOVINY  SW  IN MEMO SW KONTAKT
Vzhledem k tomu že, poptávka po těchto drobných bytostech vstoupá; a prakticky žádné informace o miniaturních maltézáčcích nejsou na lokálním internetu pro anglicky nemluvící dostupná, mohou být některé níže uvedené body užitečné.

Termín miniaturní Maltézáček, mini Maltézáček a zakrslý Maltézáček odkazuje na Maltézáčka, který je menší než stanovuje standard plemene maltézáčka. Ve skutečnosti je jen JEDEN standard plemene pro Maltézáčka. žádné Miniaturní, mini, nebo zakrslý Maltézský psí plemeno neexistuje, stejně jako neexistuje černý Maltézáček.  (Všechny ČMKU standardy chovů jsou snadno přístupné na jejich webových stránkách).

Mnoho lidí věří, že miniaturní či zakrslí odchov je samostatní plemeno a někteří chovatelé používají tento termín pouze pro marketingové účely, ale ve skutečnosti nabízí zdravé a standardní štěnata, která zcela váhově odpovídají jejich věku.

Může se stát, že se narodí mini Maltézáček zcela přirozeně, i když rodiče jsou kvalitní a mají standardní váhu a velikost. Takové mini Maltézáčci jsou mnohem zdravější a mají předpoklad delšího života, a to je celkem v pořádku.

žádný seriózní chovatel by úmyslně nechoval, čí nepropagoval mini Maltézáčka na trhu jako samostatné plemeno. Smutné však je, že nezodpovědní chovatele psů se snaží (na základě velkých poptávek) chovat psi, které jsou nepřirozeně Malé. Jestliže tyto psi se dožijí několik prvních let svého života, čelí mnoha zdravotním problémům. Vzhledem ke klamu "čím menší, tím roztomilejší" někteří chovatelé vynaloží mnoho sil do nepřirozeně Malých chovů. Všechny metody jsou života ohrožující jak pro fenu nebo její štěňata tak i pro obojí. Březí feně je vyvolán nucený porod, aby se štěnata předčasně narodila, nebo štěnátka dostanou jen tolik stravy, aby zůstali naživu (podvýživou již nemocná štěnata přestanou dále růst).

Páření již zakrslých jedinců je další metoda, a uvádění fiktivní datum narození zas další.  Seriózní chovatelé nedovolí, aby štěně opustilo svou matku do zhruba 8 týdnů věku. Štěnata trpící podvýživou mají obvykle známky slabosti, kalné oči, jsou dušní a mají průjem. Těžké zdravotní problémy související s miniaturními, mini nebo zakrslými Maltézáčky jsou tyto:

a) Nadbytek zubů, (jejich tlamy jsou příliš Malé na to, aby jejich zuby mohly růst silné a zdravé)
b) Křehké kosti nebo velmi slabé kosti
c) Slabé vnitřní orgány (plicní problémy, srdeční problémy, selhání orgánů)
g) Voda na mozku
h) Sklony k dehydrataci
i) Sklony k epileptickým záchvatům
j) Hákliví na změny počasí, zvláště na zimu
a, v neposlední řadě
k) ve většině případů krátká délka života
Dále Čtěte:  Maltézáček a děti
Maltéz
Mini Maltézáček
Miniaturní, Mini a Zakrslý Maltézáček
bottom banner
     Webmaster:  mysteryofmymaltese.eu                                                                                                                                Autorská práva © 2018 - 2023