Mystery Of
MyMaltese
ČESKY
ANGLICKY
 
 
SW DOMŮ  SW  ÚVOD   SW  MALTÉZ  SW RODOKMEN  SW  VÝSTAVY    SW  ÚSPĚCHY SW ŠTĚNĚ  SW  NOVINY  SW  IN MEMO SW KONTAKT
Maltézáček a děti
    Toto je další téma, na které není možné najít žádný odkaz na místním internetu.     "Továrnám na štěňata" je to opravdu jedno, komu svá štěňátka prodávají     hlavně že, si mohou vyvěsit co nejrychleji ceduli "vyprodáno".  Poctivé chovatelé si domovy pro svá štěňata naopak pečlivě   vybírají.   Chovatel, který má o svá štěňata zájem se bude snažit zjistit o budoucím majiteli co nejvíc.  Není třeba se znepokojovat, pokud budete  požádáni o vyplnění dotazníku.  Je to pouze z důvodu, aby získal nějaké informace o novém majiteli, rodině, a o tom, co od pejska očekává.  Táké to chovateli pomůže s výběrem vhodného štěnátka pro daného zájemce.

Maltézáčci jsou společenský a inteligentní malé psi. Vzhledem k jejim malým postávám jsou skvělé hravé společníci. Přinést maltézáčka do rodiny znamená být zodpovědný a štěňata by nikdy neměla být věnována malým dětem jako například "Vánoční dárek" nebo "dárek k narozeninám". Není to plyšová hračka, která dítě "zabaví". Srst Maltézáčka vyžaduje pravidelnou a správnou péči která může být někdy i časově náročná, a toto je také třeba vzít v úvahu. Většina majitelů Maltézáčků pejsky nechávají ostříhat z toho důvodu, že se stím nechtějí zabývat. Jsem toho názoru, že je pro Maltézáčka dlouhá srst přirozená, a proto, pokud Maltézáčka jednou vlastním, pak je to také má povinnost pečovat o jeho srst. Maltézáčci milují děti, ale není to s malými dětmi dobrá volba. Děti je mají rádi, protože jsou dost malé na to, aby se nosili, a to je nebezpečná kombinace. Malé dítě nebude moci pochopit, jak křehké vlastně štěně je a poměrně snadno může dojít k mnoho vážním zranění, např. zašlápnutím nebo zasednutím.

Maltézáčci nejsou vhodné pro malé děti, bez ohledu na to, jak dobře to dítě myslí. Děti jsou od přírody nemotorní a mohou se na psa převalit, zamáčknout nebo upustit ho. Pro děti je přirozené být hluční a milují skákaní a běhání, což může Maltézáčka vystresovat nebo vystrašit.

Děti by neměly být ponechány samotné s Maltézáčkem bez dozoru. I když to dítě může myslet dobře, může se stát, že maltézáček se rozruší, podráždí a bude nevrlí. Pro starší dítě, je štěně HODNE práce. Nepočítejte s tím, že vaše dítě bude štěně venčit, krmit, česat a učit ho, jakmile mu štěně zevšední.

Rizika lze minimalizovat dobrým výcvikem psa a učením dítěte o všem co se pejska týče, že Maltézáček je křehký a mělo by se jako s křehkým, sním tak i zacházet.
Láska psa Smutný Příběh
"Koupil jste mě, když mi bylo 6 týdnů. Hrál jsem si s dětmi a byl jsem s tebou velmi šťastný. Jak jsem rostl, strach o mě rostl taky a stejně tak i moje chuť k jídlu. Děti se už se mnou nechtěly hrát. Když jsem vyběhl a čekal jsem na pat, byl jsem odehnán a mnohokrát skopán. Jedno krásné ráno mě vzali do auta a byl tak šťastný. Konečně po mnoha měsících jsem viděl něco jiného, ​​něžli co se děje na naší zahradě. Zastavili jsme na okraji dálnice a hodili jste mi můj oblíbený míč. Běžel jsem za něm, ale když jsem se vrátil, nebyl jsi už tam. Bezmocně jsem běžel s míčem v tlamně mezi jedoucími vozy. Řidiči na mě troubili a také tam byli někteří, kteří zrychlili když mě viděli. Chtěl jsem utéct na stranu silnice, protože jsem byl velmi vystrašený. Najednou jsem ucítil silnou bolest na své straně a už jsem nemohl stát. S poslední  sílou, jsem se plazil  po straně silnice. Snažil jsem se te najít, ale nemohl jsem. Byla tam spousta krve. Bylo to temné, bál jsem se. Byla mi zima a já měl stále míč v tlamně.  Byl jsem si jist, že se pro mě vrátíš. Nikdo nezastavil, když jsem štěkal a vil, všechno marně. Po mnoha hodinách se vedle mě zastavilo auto. Bez ohledu na krev a bahno mě někdo vzal do auta. Když auto konečně zastavilo, vpřišel k nám muž v bílém kabátu, ale smutně jen krouztil hlavou. Můj nový majitel, který mě znal jen 15 minut, mě objímal a hodně plakal. V tu chvíli jsem pustil míč, abych mu olízl ruku a vyjádřil svou "DĚKUJI". Pak jsem usnul a poslední věc, kterou jsem slyšel, byla jak nový majitel pláče. Už se nebojím. Nic mi neubližuje a já už mi není zima. "Zemřel jsem." Možná, že kdybych neroztrhal všechny tyt bačkory, byl bych ještě na naživu! "

Autor tohoto smutného, ​​ale v mnoha ohledech opravdovým příběhem je PsiLaska www.psilaska.cz
Dále čtěte:  Maltézáček a děti
                     Maltéz
                    Mini Maltézáček vyvarovat

bottom banner
     Webmaster:  mysteryofmymaltese.eu                                                                                                                                                                                     Autorská práva © 2018 - 2023