Mystery Of
MyMaltese
ČESKY
ANGLICKY
 
 
SW DOMŮ  SW  ÚVOD   SW  MALTÉZ  SW RODOKMEN  SW  VÝSTAVY    SW  ÚSPĚCHY SW ŠTĚNĚ  SW  NOVINY  SW  IN MEMO SW KONTAKT
ÚVOD
Vítejte na mém webu. Děkuji že jste si našli čas navštívit mé strábky. Neváhejte mě prosím kdykoliv kontaktovat.
Vlastním mazlíčky Maltézáků již 20 let. Nepočítám-li Camelia a její uchovněné potomky Amazon Jewel a Arabian Knight, jsem měla čtyři mazlíčky, z nichž dva mi ztohoto světa odešli nedávno další z náručí blízkého přítele.
Tato ztráta pro mě byla srdcervoucí a i když nějaký čas uplynul, stále kolem sebe cítím Ramsesovu přítomnost. Po ztrátě prvního mazlíčka jsem se rozhodla jít za hlasem svého srdce, splnit si životní přání a založit si vlastní chovatelskou stanici Maltézáčků.
Založit chovatelskou stanici Maltézáků v Evropě není zdaleka snadný úkol. Komunita chovatelů Maltézáčků je komunita velmi uzavřená, kde jsou nováčci nechtění a rozhodně nejsou vítaní. Pořídit si psa do chovu například v České republice je prakticky jedna nemožná mise. Pouhá zmínka o výstavním/chovném psu náhle vyvolá téměř řetězovou reakci „NEPŘIBLIŽUJ SE“ od již stávajících chovatelů. Velká většina evropských chovatelů Maltézáků nemá ani tolik slušnosti, aby odpovídala na emaily s žádostí o informace.
Chovatelé, ke kterým jsem měla v minulosti velký respekt, mi lhali, a najednou ose točili zády.
 
Byly chvíle, kdy jsem svůj sen v naprosté frustraci málem vzdala. Na druhou stranu jsem byla rozhodnuta těmto averzním chovatelům takové zadostiučinění neposkytnout, protože to dělám pouze pro sebe, a ne pro nikoho jiného. V jistém smyslu to pro mě byla doba „probuzení“, protože to bylo období, které mi jasně ukázalo, komu mohu bez jakýchkoliv pochyb věřit, a komu se naopak raději vyhnout, a za to jsem velmi vděčná.

Byly na mne dotazy ohledně zkutečnosti, že se vyhýbám súasti na Crufts, WDS a výstavám v  ostatních zemí EU, a tak jsem se rozhodla věnovat tomuto tématu zde.

Pokud jde o Crufts, nikdy bych nejela do zemi, která má zbytečná, směšná omezení pro vstup psů na své území, jako je například Spojené království. S odkazem na WDS a další země EU musím uvést následující: Moji psi mají malou šanci umístit se na těchto akcích vzhledem k tomu, že: a) nemám zkurzy v úpavě psů a rozhodčí hodnotí spíše krásu úpravy nežli celkový standard plemene. Vážou se na to i další různé okolnosti, které zde nebudu uvádět, přičemž k tomuto názoru jsem dospěla na základě vlastní zkušenosti. b) Jsem jen jedna osoba, která cestuje veřejnou dopravou a přenocovává v hotelech.  Přeprava psů i vybavení je tudiž extrémně obtížná. c) Spoléhám se na příjem běžného zaměstnance a nemám bohaté sponzory, kteří by mne podporovali. Dělám, co umím a co můžu, a dělám to z lásky.
bottom banner
Webmaster:  mysteryofmymaltese.eu                                                                                                                                                                                      Autorská práva © 2018 - 2024